Пасха Господня

Три креста

«Христос воскрес» — «Воістину воскрес»

Так в цей день говорять майже всі, навіть атеїсти. Також ви побачите яскраві здобні хлібці, розмальовані яйця, та багато іншого. Але все ж таки…

Що є Пасха, звідки взялося це свято, що означає і як його слід святкувати?

Слово «Пасха» походить з єврейського слова «Песах», що значить «Пройти повз». Це свято бере свій початок з днів Мойсея, коли він виводив єврейський народ з єгипетського рабства. Ввечері, перед виходом з Єгипту, гόлови сімейств повинні були взяти однолітнє ягня, без фізичних вад, заколоти, взяти його кров та намастити нею перекладини дверей будівлі, в якій знаходились. Бог пообіцяв Мойсею, що янгол-губитель, який був надісланий знищити всіх первістків в землі єгипетській, «пройде повз» домівок, в яких на перекладинах буде кров…

Це суть Пасхи. Подальше святкування Пасхи полягало в тому, щоб кожна сім’я, не виходячи з дому, приготувала своє ягня на вогні, та з’їла його з гіркими травами. Вони повинні були робити це, не знімаючи одягу та взуття, і бути готовими цієї ж ночі вирушити в дорогу.

Яке ж значення Пасха має для нас, сучасних людей?

Ягня, яке було заколоте і з’їдалося євреями, було прообразом Агнця Божого Ісуса Христа, який був покараний за наші гріхи. Біблія говорить, що наша Пасха – Христос. Кожний, хто покається перед Богом за свої гріхи та прийме Господа Ісуса Христа, Його смерть і воскресіння вірою, може розраховувати на те, що гнів Божий за скоєні гріхи «пройде повз» нього (звичайно, мається на увазі не віра тільки на словах, але справжня віра, коли людина щиро розкається, та житиме, звіряючи свої вчинки зі Словом Божим – Біблією).

Для такої людини є справжня причина для святкування і радості. Але якщо людина тільки формально (обрядово) відноситься до Христових заповідей і не живе згідно з ними, то така людина, не дивлячись на її святкування, не є звільненою від покарання та пекла.

Якщо Христос не є центром нашого святкування, то воно неправильне та марне

Якщо під час святкування в центрі нашої уваги є лише розкішна їжа, питво та весела компанія, або ще гірше, – переїдання, пияцтво, марнослів’я та блуд, – то ось що Бог говорить про такі святкування:

«…святкових служб ваших не можу терпіти; бо ви змішуєте беззаконня і святкування! … свята ваші ненавидить душа Моя, … коли ви молитесь до Мене, Я не слухаю … спершу обмийтеся, обчистіться від гріхів своїх; заберіть з перед очей Моїх злі вчинки, перестаньте робити зло, навчіться робити добро…» (Ісая 1:13-17)

А ви, дорогий читачу, як будете святкувати Пасху в цьому році?

З Христом? Чи з гріхом? Чи впевнені ви що покарання за ваші гріхи пройде повз вас? Наприклад, якщо ваше життя закінчиться сьогодні ввечері або завтра вранці? Чи хочете ви бути виправданими на суді? Чи може засудженими? Де ви бажаєте провести вічність: в пеклі чи в Божому царстві? Пам’ятайте! Все це залежить від вашого сьогоднішнього вибору. Дуже хочеться вірити, що ви зробите правильний вибір.

Якщо ви бажаєте спасіння, хочете уникнути пекла та мати право на вічне життя з Богом, то попросіть у Бога прощення за свої гріхи. Благайте Його щоб Він простив вас, та змінив ваше серце. Читайте Біблію, віруючи та виконуючи все, що написано в ній.

Божих вам благословінь!